Fotowoltaika Kraków – jakie dotacje na panele fotowoltaiczne?

30 mar 2021

Fotowoltaika Kraków – jakie dotacje na panele fotowoltaiczne?

Jeżeli mieszkasz w Krakowie i poważnie myślisz o instalacji fotowoltaiki, rozejrzyj się za dofinansowaniem. Dotacja pomoże Ci pokryć część wydatków i szybciej zacząć oszczędzać. Z jakiego wsparcia możesz skorzystać w 2021 roku?

Fotowoltaika Kraków. Jakie dotacje w 2021 roku?

 

Fotowoltaika w Krakowie staje się coraz popularniejsza. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się tutaj w ostatnich latach mikroinstalacje. Z danych magistratu wynika, że od 2014 w ciągu 6 lat podłączono ich blisko 3,6 tys. Około 2,5 tys. z tej liczby zamontowano tylko w 2020 roku. Wszystko wskazuje na to, że w dziedzinie, jaką jest fotowoltaika, Kraków rozwinie się jeszcze bardziej. 

Inwestorzy w dalszym ciągu mogą korzystać z dotacji w ramach Programu rozwoju odnawialnych źródeł energii (PROZE), którego pula w 2020 roku wyniosła 11 mln zł. W roku 2021 miasto zamierza kontynuować program, aby jeszcze skuteczniej walczyć ze smogiem i stawiać na ekologiczne, odnawialne źródła energii. Panele fotowoltaiczne są jednym z popularniejszych i skuteczniejszych rozwiązań w zmniejszaniu emisji gazów cieplarnianych do atmosfery.

Dofinansowanie fotowoltaiki - Kraków

 

Planując montaż instalacji fotowoltaicznej w swoim budynku, powinieneś nie tylko porządnie rozważyć kwestie techniczne, lecz także postarać się o dofinansowanie. Powód jest prosty – im większe wsparcie finansowe uzyskasz, tym szybciej zaczniesz oszczędzać. Instalacja PV może Ci pomóc pozyskiwać darmową energię ze słońca do ogrzania domu lub zasilenia domu energią elektryczną. Uniezależni Cię także od zewnętrznych, komercyjnych dostawców prądu.

Instalując fotowoltaikę w Krakowie, możesz skorzystać ze wspomnianego wyżej PROZE czy Programu termomodernizacji budynków jednorodzinnych. Atrakcyjne są również ogólnopolskie programy Czyste Powietrze czy Mój Prąd. 

O uzyskanie wsparcia możesz ubiegać się sam. Możesz także skorzystać z pomocy specjalistów, np. Ekoradców, których, jak wielu innych, znajdziesz w prosty sposób, wpisując w wyszukiwarkę internetową „fotowoltaika Kraków”.